Depilacja a epilacja

Wiele z nas raz na jakiś czas odwiedza salon kosmetyczny w celu profesjonalnej odnowy ciała. Bardzo często jednak mamy problemy z rozróżnieniem wszystkich zabiegów, które są tam wykonywane. Niektórych egzotycznie brzmiących nazw nie musimy nawet kojarzyć, ponieważ kosmetyczka proponując nam konkretny zabieg, wyjaśni na czym on polega. Są jednak takie usługi, które nie muszą być wyjaśniane nikomu, więc i specjaliści pracujący w salonach kosmetycznych bardzo często zaniechują omawiania, na czym będzie polegał zabieg.

Do takich usług zaliczyć można depilację i… epilację. Z pierwszą z nich większość z nas raczej nie ma problemu. Choć, co ważne, często pierwszy z wymienionych przez nas zabiegów, mylimy z tym drugim. Aby sprawę uogólnić, dwa podobne zabiegi nazywamy tak samo. A to duży błąd, ponieważ możemy paść ofiarą własnej niewiedzy i poświęcić nasze ciężko zarobione pieniądze na niesatysfakcjonujący nas zabieg. Dlatego właśnie odpowiemy dzisiaj na pytanie, czym owe zabiegi są. Depilacja jest usługą, która polega na czasowym usunięciu owłosienia na naszym ciele, niezależnie od położenia — mogą to być włosy łonowe, a także te znajdujące się na naszych dłoniach, nogach czy w innych częściach ciała. Drugi z zabiegów polega na całkowitym usunięciu włosów z naszego ciała. Wykonywany jest on zazwyczaj metodami laserowymi, które doszczętnie niszczą komórki naszych włosów. Na szczęście nie mają one negatywnych skutków dla naszej skóry, ponieważ w żaden sposób nie oddziałują one na gruczoły łojowe czy potowe, które jak wiemy z lekcji biologii, rozmieszczone są na naszym ciele nierównomiernie. A ich największe zagęszczenie przypada właśnie na okolice łonowe oraz skórę pod pachami.

Oba wspomniane zabiegi, powinny być wykonywane przez doświadczonego specjalistę, który zna się na swojej profesji. Aby upewnić się, że powierzamy się w odpowiednie ręce, warto wcześniej poczytać różnego rodzaju opinie w internecie na temat salonu kosmetycznego, do którego się udajemy. Watro również zasięgnąć opinii znajomych – może oni polecą nam sprawdzony i dobry salon kosmetyczny (swiaturody.com/lublin,kosmetyczka,9.html). Lublin to miasto, gdzie znajdziemy wiele dobrych salonów, zatrudniających profesjonalne i wykształcone kosmetyczki. Można je łatwo odszukać wpisując w pasek wyszukiwarki frazę typu: „kosmetyczka Lublin”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>