Oczyszczanie skóry twarzy w kieleckim salonie urody

Codzienne oczyszczanie skóry twarzy z makijażu i innych zanieczyszczeń to podstawa pielęgnacji, która pomaga zachować gładką cerę. Niestety domowe metody nie zawsze są wystarczające, szczególnie w przypadku osób ze skłonnościami do powstawania uporczywych zaskórników i wyprysków. Dla nich zalecane są profesjonalne zabiegi kosmetyczne, które najlepiej radzą sobie z takimi problemami i przynoszą długotrwały efekt. Oto wybrane metody oczyszczania skóry, jakie stosowane są w najlepszych gabinetach kosmetycznych (lista salonów: https://swiaturody.com/Kielce,Kosmetyczka,9.html).

Czyszczenie manualne

Jest to tradycyjna metoda oczyszczania skóry z zaskórników, polegająca na fizycznym wyciśnięciu zatkanych porów. Współcześnie zabieg ten różni się jednak od tego, który praktykowany był przed laty. Najlepsze kosmetyczki w Kielcach stosują przed czyszczeniem specjalne urządzenie wapozon, które przy pomocy pary wodnej i ozonu rozszerza pory oraz zmiękcza naskórek, ułatwiając tym samym zabieg. Po oczyszczeniu skóry zwykle nakłada się serum lub maseczkę o właściwościach kojących lub pielęgnacyjnych. Zabieg uzupełniany jest często peelingiem, usuwającym martwy naskórek.

Peeling kawitacyjny

W tej metodzie do oczyszczania skóry twarzy z zanieczyszczeń oraz martwego naskórka wykorzystuje się ultradźwięki. W wyniku ich działania dochodzi do rozbicia martwych komórek i zwapnień, niszczone są drobnoustroje, usuwany brud, poprawia się także mikro krążenie i dotlenienie skóry. Zabieg uznawany jest za bardzo bezpieczny nawet dla wrażliwej cery i stosowany jest zarówno do leczenia trądziku i oczyszczania skóry, jak również do przygotowania cery do innych zabiegów pielęgnacyjnych.

Mikrodermabrazja diamentowa

Do tego niezwykle popularnego zabiegu używa się specjalnego urządzenia, którego końcówkę z głowicą pokrytą warstwą diamentów przykłada się do skóry w celu mechanicznego ścierania kolejnych warstw martwego naskórka. Jednocześnie starty naskórek jest usuwany przy pomocy pompy ssącej. Mikrodermabrazja jest bezbolesna, ale może powodować lekkie podrażnienia u osób z wrażliwą cerą. W jej efekcie można pozbyć się zaskórników, a także zwiększyć elastyczność skóry, ponieważ zabieg pobudza produkcję elastyny i kolagenu.

Peelingi chemiczne (medyczne)

Peeling chemiczny wykonywany jest dzisiaj przez niemal każdy salon kosmetyczny. Do usunięcia zrogowaciałego naskórka stosuje się tutaj substancję chemiczną nakładaną bezpośrednio na skórę. Substancją tą jest najczęściej kwas pirogronowy, glikolowy, migdałowy lub mieszanka różnych kwasów. Rodzaj kwasu i jego stężenie dobierane jest zwykle indywidualnie do skóry oraz oczekiwanego efektu zabiegu. Peelingi tego rodzaju nie tylko oczyszczają skórę, ale również zmniejszają zmarszczki, uelastyczniają skórę i likwidują przebarwienia.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>